مقالات

تجهیزات بالابر هیدرولیکی

تجهیزات بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی یک سیستم شناخته شده است که مثل دیگر سیستم های هیدرولیکی کاربردهای مختلفی دارد. مانند دیگر ماشین آلات و تجهیزات هیدرولیکی این بالابرها با اصول خاص خود کار می کنند.

این نوع بالابرها دارای اجزای مختلفی هستند. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با اجزای بالابر هیدرولیکی بیشتر آشنا کنیم.

بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابر هیدرولیکی از انواع بالابر به شمار می ‌آید که با مکانیزم هیدرولیکی کار می کند. با کمک این بالابر می توان اجسام و افراد را جابجا کرد. این نوع بالابرها از ضریب امنیت بالایی برخوردارند و به عنوان پرفروش ترین نمونه های بالابر شناخته می شوند. در بالابرهای هیدرولیکی از نیروی هیدرولیک استفاده می شود. از این نوع بالابرها می توان برای انتقال قدرت از جریان سیال و فشار در لوله ها استفاده کرد. برای کارهای صنعتی از سیستم ترمز خودرو گرفته تا لیفتراک یا پمپ و پرس این بالابرها کاربرد بسیار زیادی دارند.

بالابر هیدرولیکی چیست؟

نحوه عملکرد بالابر هیدرولیکی

بالابرهای هیدرولیکی از طراحی ساده برخوردارند. چون در تولید آنها از اجزای محرک کمتری استفاده شده است. طراحی ساده این بالابرها موجب شده تا راندمان آنها افزایش یابد. از دیگر مزایایی که بالابرهای هیدرولیکی دارند به صرفه بودن آن ها از نظر هزینه و عدم نیاز به ساخت موتورخانه است. این بالابرها از درصد خرابی پایین قطعات و اشغال کم فضا برخوردارند. بالابرهای هیدرولیکی شامل انواع مختلف خانگی، مغازه ای، صنعتی، ویلچر و ... هستند. علاوه بر جابجایی وسیله ها با کمک بالابرهای هیدرولیکی می توان افراد را در مراکز صنعتی مغازه ها فروشگاه و حتی منزل با کمک آن ها جا به جا کرد. در بالابرهای هیدرولیکی یک سیستم مبتنی بر روغن وجود دارد که کابین آسانسور را با کمک فشار به بالا و پایین می برد.

نحوه عملکرد بالابر هیدرولیکی

نحوه عملکرد این تجهیزات این گونه است که با روشن شدن موتور بالابر به سمت بالا حرکت خواهد کرد. هنگامی که بالابر به سمت بالا می رود موتور شروع به چرخش کرده و پمپ هیدرولیک نیز روغن داخل مخزن به سمت جک هیدرولیک منتقل شده و پمپاژ انجام می شود. در این هنگام بالابر شروع به حرکت کرده و به سمت بالا خواهد رفت. بعد از وارد شدن برق به بالابر شیر برقی می تواند تخلیه روغن را به تانک انجام دهد. بنابراین بالابر به سمت پایین حرکت می کند. استفاده از شلنگ های قابل انعطاف موجب شده تا بالابرهای هیدرولیک انعطاف پذیری بالایی داشته باشند.

اجزای بالابر هیدرولیکی

اجزای اصلی آسانسور هیدرولیک عبارتند از:

  • پیستون درون یک سیلندر به نام قوچ
  • مخزن یا مخزن نفت
  • پمپ
  • موتور برای راندن پمپ
  • شیر فلکه

اجزای بالابر هیدرولیکی

معمولاً یک بالابر هیدرولیکی دارای یک اتاق ماشین است که پمپ، سیال و موتور را در خود جای می دهد. بنابراین ممکن است به فضای بیشتری از حد انتظار نیاز باشد.

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با واحد فروش

تهران، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار ابوالقاسم، خیابان صنوبر سوم، خیابان سیزده آبان، پلاک 22و24