بالابر ساختمانی برقی چه مزایایی دارد؟

بالابر ساختمانی برقی چه مزایایی دارد؟

بالابر ساختمانی برقی چه مزایایی دارد؟ بالابر به عنوان یک وسیله کاربردی شناخته می شود که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه شرکت های مختلفی در زمینه تولید انواع بالابر فعالیت می کنند. یکی از انواع آن، بالابر ساختمانی برقی است. از این نوع بالابر جهت جابه جایی افراد و بار استفاده می شود.


بالابر ساختمانی برقی چه مزایایی دارد؟

1- سر و صدای کم :

این بالابرها نسبت به بالابرهای هیدرولیکی یا دستی، سر و صدای کمتری دارند. با استفاده از این نوع بالابر کارگران می توانند به راحتی وسایل سنگین را جابه جا کنند.

بالابر ساختمانی برقی

2- قدرت جابه جایی بار سنگین تر :

ساختار بالابر برقی، ترکیبی از بالابر و چرخ دستی است. با استفاده از این بالابر می توان انواع مختلفی از بار را جابه جا کرد. بالابرهای ساختمانی برقی به کارگران کمک می کنند تا بارهای سنگین را به راحتی و بدون ایجاد فشار ناخواسته بر روی بدن جابه جا نمایند.

3- افزایش بهره وری :

سطح بهره وری در محل کار با استفاده از این نوع بالابر بهبود می یابد. زمانی که از بالابرهای دستی استفاده می شود، برای کار کردن نیاز به تلاش بیشتری است. در حالی که کار کردن با بالابرهای برقی راحت تر می باشد و کارگران می توانند وسایل را در زمان کمتری جابجا کنند. در این شرایط فشار و خستگی کارگران هم کمتر می شود. این امر موجب بهبود کار، افزایش بهره وری و سود می شود. در نتیجه شرکت می تواند در مدت کوتاهتری به اهداف خود برسد.

4- کاهش هزینه ها :

با استفاده از بالابر برقی نیاز به کارگر کمتری وجود دارد. در واقع به کمک این بالابر می توان هزینه های نیروی کار را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

5- دوام بالا :

اگر سرویس های این بالابر به خوبی انجام شوند، بالابر برقی ساختمانی برای مدت طولانی عمر می کند. در این بالابرها قطعات متحرک کمتری وجود دارد. به همین علت ساییدگی و پارگی در آنها کمتر اتفاق می افتد.

6- ظرفیت :

با کمک بالابرهای برقی می توانید حجم بیشتری از بار را در مدت کوتاهی جابه جا نمایید. در حالی که جابه جایی بارهای سنگین توسط کارگران به زمان بیشتری نیاز دارد.

بالابر برقی ساختمانی

7- قابلیت تنظیم :

بالابرهای برقی طوری طراحی شده اند تا بتوان بار را به صورت افقی و عمودی جابه جا کرد. در این حالت به جای استفاده از دو نوع بالابر می توانید از بالابر برقی استفاده کنید.

8- ایمنی بالا :

زمانی که جابه جایی وسایل سنگین توسط کارگران انجام می شود، سلامت آنها به خطر می افتد و امکان بروز حوادث زیادی وجود دارد. با استفاده از بالابر برقی می توان میزان حوادث را کاهش داد.

9- بهبود سرعت کار :

با استفاده از بالابر ساختمانی برقی می توان به صورت خودکار وسایل (آجر، شیشه، پنجره و ...) را جابه جا کرد. این کار با استفاده از کارگر امکان پذیر نیست یا با سرعت خیلی کمی انجام می شود. امروزه در بسیاری از پروژه ها به ویژه پروژه های بزرگ ساختمانی از این نوع بالابر استفاده می کنند. این امر موجب می شود تا کار در زمان بسیار کوتاهی انجام شوند و کارگران خیلی خسته نشوند.

سخن پایانی

در این مقاله در مورد مزایای استفاده از بالابر ساختمانی برقی صحبت کردیم. به طور کلی بالابرها با هدف راحت کردن و افزایش سرعت کار تولید می شوند. بالابرهای برقی می توانند کمک بزرگی به افزایش راندمان کار بکنند.