آشنایی با مزایای استفاده از بالابر

آشنایی با مزایای استفاده از بالابر

آشنایی با مزایای استفاده از بالابر به افراد کمک می کند تا بهتر از این وسیله استفاده نمایند. بالابر به عنوان یک وسیله کاربردی در ساختمان های چند طبقه شناخته می شود. بالابر امکان دسترسی آسان و جابه جایی سریع تر را برای افراد فراهم می کند. از انواع بالابر در خانه، فروشگاه، هتل، بیمارستان، تعمیرگاه و ... استفاده می شود.


مزایای استفاده از بالابر هیدرولیک

یکی از انواع بالابرها می باشد که عملکرد آن بدون سر و صدا است. در زمان نصب این نوع بالابر می توانید منبع تولید صدا را در محلی دور از کابین (کف زیر زمین) قرار دهید. این بالابر را می توان در طرح های متنوع تولید کرد. محدودیتی در طراحی درب ها و یا شکل کابین وجود ندارد. انعطاف پذیری بالای این بالابر موجب استقبال مردم شده است. برای نصب این بالابر نیاز به فضای زیادی نیست. از دیگر مزایای بالابر هیدرولیک می توان به نصب و راه اندازی آسان و مونتاژ ساده و اقتصادی آن اشاره کرد.

مزایای استفاده از بالابر هیدرولیک

مزایای استفاده از بالابر کششی

این نوع بالابر در ساختمان های زیادی نصب شده است. از مزایای آن می توان به سرعت زیاد، مصرف انرژی پایین (بهره وری بالا)، نصب راحت، سادگی سیستم فرمان آسانسور و فراوانی قطعات یدکی اشاره کرد.

مزایای استفاده از بالابر کششی

مزایای استفاده از بالابر خانگی

برای نصب بالابرهای خانگی یا مسکونی نیاز به فضای زیادی نمی باشد. این امر موجب می شود تا فضای کمی اشغال شود و کارایی زمین افزایش یابد.

مزایای استفاده از بالابر خانگی

مزایای استفاده از بالابر فروشگاهی

یکی از مهم ترین مزایای بالابر فروشگاهی، استفاده راحت از آن می باشد. با استفاده از این بالابر می توان بدون هیچ کمکی به طبقات مختلف ساختمان رفت. ضمن اینکه این بالابرها کمک می کنند تا کالاهای سنگین و حجیم را به سادگی جابه جا کرد. بالابر فروشگاهی برای افراد ناتوان و کودکان مفید است. آنها می توانند به جای بالا و پایین رفتن از پله ها سوار بالابر شوند. این امر مانع از بروز حوادث مختلف برای این قشر می شود. ارزش ملک مسکونی و تجاری با نصب بالابر افزایش می یابد. در حال حاضر ساختمان های چندین طبقه زیادی در سراسر کشور وجود دارند. بالابر به عنوان یک وسیله ضروری برای جابه جایی در این ساختمان ها به شمار می رود. این در حالی است که در گذشته نقش یک وسیله لوکس را ایفا می کرد.

مزایای استفاده از بالابر فروشگاهی

مزایای استفاده از بالابر در هتل

یکی از مزایای استفاده از بالابر در هتل، افزایش ضریب امنیتی در زمان حمل بار و مسافر می باشد. از ویژگی های امنیتی بالابرهای هتل می توان به دکمه توقف، چراغ های اضطراری و آداپتورهای کاهش سرعت به صورت دستی اشاره کرد. بسیاری از تولید کنندگان بالابر برای جلب رضایت مشتریان خود و رفع نیاز آنها امکان سفارشی سازی را فراهم نموده اند. این شرکت ها، خدمات تعمیر، نگهداری و نوسازی بالابر را نیز انجام می دهند.

مزایای استفاده از بالابر در هتل

مزایای استفاده از بالابر در بیمارستان

این بالابرها به سادگی نصب می شوند و به فضای کمی نیاز دارند. با استفاده از این بالابرها می توان بار و تخت های حامل بیماران را جابه جا نمود. از دیگر مزایای این بالابر، کم بودن هزینه نصب و قطعات آن است.

مزایای استفاده از بالابر در بیمارستان

مزایای استفاده از بالابر خودرو

بالابر خودرو با نام جک پارکینگی یا جک بالابر خودرو ساختمان هم شناخته می شوند. با استفاده از این بالابر می توان خودرو را تا ارتفاع خاصی بالا برد. گاهی اوقات در پارکینگ هایی که فضا کم است از بالابر خودرو استفاده می کنند. با نصب بالابر خودرو می توان فضای اضافی پارکینگ ها را حذف نمود.

مزایای استفاده از بالابر خودرو
از مزایای بالابر خودرو می توان به صرفه جویی در فضا، افزایش سرعت پارک خودرو، بیشتر شدن ظرفیت پارکینگ، زیبایی بیشتر ساختمان، امنیت و قدرت بالا و نگهداری آسان اشاره کرد.

سخن پایانی

با توجه به طبقات زیاد ساختمان ها از انواع مختلف بالابر استفاده می شود. برای انتخاب بالابر به نوع و کاربری آن و نیاز خود توجه کنید.