بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابر هیدرولیکی چیست؟

بالابر هیدرولیکی یکی از انواع بالابر می باشد که مکانیزم هیدرولیکی دارد. با توجه به این موضوع، دارای ضریب امنیتی بالایی بوده و یکی از پر فروش ترین انواع بالابر در دنیا می باشد. در این بالابر، از نیروی هیدرولیک استفاده می شود. بالابر هیدرولیک برای انتقال قدرت از جریان سیال پر فشار در لوله ها کاربرد دارد.

علت طراحی ساده سیستم این بالابر، استفاده کم از اجزای محرک می باشد. همین طراحی ساده باعث افزایش راندمان بالابر شده است. از مزیت های استفاده از بالابر هیدرولیکی می توان به صرفه بودن از نظر هزینه، نیاز نداشتن به ساخت موتور خانه، درصد خرابی پایین قطعات و اشغال کم فضا را نام برد.
بالابر هیدرولیک، انواع مختلفی مانند صنعتی، مغازه، خانگی، ویلچر و ... دارد. از این بالابر نه تنها برای جابه جایی وسیله ها بلکه برای جابه جایی افراد در مراکز صنعتی، فروشگاه ها، مغازه ها و حتی در منزل نیز استفاده می شود.


نحوه کار بالابر هیدرولیکی


نحوه کار بالابر هیدرولیکی به این شیوه است که با روشن شدن موتور، بالابر به سمت بالا حرکت می کند. اما در صورتی که شیر برقی روشن شود، بالابر به سمت پایین حرکت می نماید. زمانی که بالابر به سمت بالا حرکت می کند، موتور شروع به چرخش کرده و پمپ هیدرولیک را به چرخش در می آورد. همچنین روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک انتقال می دهد تا پمپاژ صورت گیرد. در این لحظه است که بالابر شروع به حرکت می کند و به سمت بالا می رود.
هنگامی که برق وارد بالابر می شود، شیر برقی اجازه تخلیه روغن را به تانک می دهد. در این صورت بالابر به سمت پایین حرکت می کند. دلیل انعطاف پذیر بودن بالابر هیدرولیک استفاده از شلنگ های قابل انعطاف است.


کاربرد بالابر هیدرولیکی


بالابر هیدرولیکی به دو دسته کلی بالابر هیدرولیکی نفر بر و باربر تقسیم می شود که در صنعت یا ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. بالابر هیدرولیکی در کارخانه ها، فروشگاه ها، مغازه ها، انبار ها، ساختمان های مسکونی و تجاری کاربرد دارد. از کاربردهای دیگر این بالابر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد بالابر هیدرولیکی

• مناسب برای حمل نفر در منازل
• مناسب جهت حمل کالاها و بارها در فروشگاه ها
مزایای بالابر هیدرولیکی
• نیاز کم به سرویس و نگهداری
• حداقل میزان عملیات تخریبی
• به حداقل فضا نیاز دارد.
• با برق تک فاز و 3 فاز اجرا می شود.
• میزان تخریب بسیار کم
• هزینه پایین برای تعمیرات
• قابلیت انعطاف پذیری بالا
• طراحی ساده و کنترل دقیق
• ظرفیت امنیتی بالا
• قیمت مناسب
• بدون نیاز به موتور خانه
• در حین انتقال قابلیت افزایش و کاهش نیرو
• حرکت بدون لرزش و روان، بسیار کم صدا
• زیر سبد دارای سنسور می باشد.
• نصب راحت و سریع
• سیستم برق 12 ولت دارد.
• دارای سامانه الکتروهیدرولیک
• راندمان بالا


انواع بالابر هیدرولیکی


1- بالابر هیدرولیکی با کابین


در این نوع بالابر برای امنیت بیشتر از کابین استفاده می کنند. ظاهر بالابر با کابین شبیه به آسانسور است. این نوع بالابر ها جهت داشتن امنیت بیشتر با کابین ساخته می شوند. البته اضافه شدن کابین به بالابر بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد. بسته به ابعاد کابین این نوع بالابر قیمت آن متفاوت خواهد بود.

 بالابر هیدرولیکی با کابین


2- بالابر هیدرولیکی نیم کابین


بالابر هیدرولیکی نيم كابين همان بالابر هیدرولیک معمولی می باشد با این تفاوب که یک کابین کوچک ( بدون سقف) به آن اضافه شده است. اما وجود همین کابین تا حدی امنیت بالابر را افزایش می دهد.

بالابر هیدرولیکی نیم کابین


3- بالابر هیدرولیکی کفی


بالابر هیدرولیکی کفی ارزان ترین نوع بالابر هیدرولیکی می باشد که هیچ کابینی ندارد. به همین دلیل بیشتر مناسب حمل بار در انبارها و فروشگاه ها می باشد.

بالابر هیدرولیکی کفی


4- بالابر هیدرولیکی نفربر


این نوع بالابر مخصوص جابجایی افراد می باشد. بالابر هیدرولیکی نفربر معمولا دارای کابین کوچکی است تا بتواند میزان امنیت بالابر را افزایش دهد.

 بالابر هیدرولیکی نفربر


5- بالابر هیدرولیکی رستورانی


این نوع بالابر به حمل بار و جابه جایی غذا کمک می کند و بیشتر در رستوران ها استفاده می شود.

 بالابر هیدرولیکی رستورانی


6- بالابر هیدرولیکی مغازه


بالابر هیدرولیکی مغازه نیز یکی از پرفروش ترین نوع بالابر هیدرولیکی می باشد که در مغازه ها استفاده می شود. این بالابر می تواند با توجه به ابعاد محل اجرا در ابعاد مختلف ساخته شود و به حمل بار و اجناس مغازه بسیار کمک می کند.

بالابر هیدرولیکی مغازه


7- بالابر هیدرولیکی خانگی


یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت برج بالابر، بالابر هیدرولیکی خانگی می باشد که در منازل جهت جابه جایی افراد یا وسایل در بین طبقات مورد استفاده قرار می گیرد.

بالابر هیدرولیکی خانگی


8- بالابر هیدرولیکی ویلچربر


این نوع بالابر برای استفاده معلولین مناسب می باشد. معمولین با استفاده از ویلچر می توانند از این بالابر برای حمل و نقل بین طبقات استفاده نمایند.

بالابر هیدرولیکی ویلچربر


9- بالابر هیدرولیکی متحرک


بالابر های هیدرولیکی متحرک دارای چرخ در زیر خود می باشد. به همین دلیل قابلیت جا به جایی دارد. از این نوع بالابر معمولا در کارخانه ها استفاده می شود. هزینه این بالابرها با توجه به ارتفاع آن متفاوت خواهد بود.

بالابر هیدرولیکی متحرک


10- بالابر هیدرولیکی فروشگاهی


قدرت و میزان تحمل بار در بالابر هیدرولیکی فروشگاهی بسیار زیاد است. به همین دلیل در فروشگاه ها برای حمل بار و نفرات بین طبقات از آن استفاده می شود.

بالابر هیدرولیکی فروشگاهی


11- بالابر هیدرولیکی ساده


بالابر هیدرولیکی ساده، نوعی دیگر از بالابر هیدرولیکی است که از نظر قیمت نسبت به سایر بالابر ها مناسب تر و ارزان تر می باشد. اما بدون کابین است.

 بالابر هیدرولیکی ساده


خدمات شرکت برج بالابر


شرکت برج بالابر در زمینه تولید و نصب انوااع بالابر هیدرولیکی، صنعتی و ... فعالیت دارد. محصولات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار هستند. همچنین قیمت آنها با توجه به کیفیتی که دارند، تعیین می شود. جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع بالابر با بخش فروش شرکت برج بالابر در ارتباط باشید.


نصب بالابر هیدرولیک


در صورتی که تصمیم به خرید بالابر هیدرولیک گرفته اید، ابتدا از طریق شماره تلفن های موجود در سایت با شرکت ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. کارشناسان ما شما را در زمینه خرید و نصب بالابر تمام اطلاعات لازم را به شما می دهند، اینکه بالابر را برای چه نوع مصرفی می خواهید، آیا نیاز به یک بالابر باری یا نفربر دارید؟ و اینکه بالابر را در چه محیطی مانند فروشگاه، مغازه، خانه و ... می خواهید استفاده کنید.
کارشناسان شرکت برج بالابر با توجه به نوع کاربرد و محل نصب بالابر، بالابر شما را انتخاب می کنند. سپس کارشناسی برای اندازه گیری محل مورد نظر برای نصب بالابر به محل می فرستند. بعد از اندازه گیری به مدت 10 روز کاری زمان می برد تا بالابر هیدرولیک آماده شود. نصب بالابر هیدرولیکی یکی از خدمات ارائه شده توسط شرکت برج بالابر می باشد.


قیمت بالابر هیدرولیکی


قیمت بالابر هیدرولیک با توجه به نوع بالابر هیدرولیکی، ابعاد بالابر و ارتفاع کاری بالابر متفاوت می باشد. همچنین قدرت موتور و محل نصب بالابر بر روی قیمت آن تاثیر گذار هستند. هزینه ساخت بالابر هیدرولیک برای شما حتما با توجه به خواسته شما مشخص می گردد. با شماره های ما در سایت تماس گرفته تا در سریع ترین زمان ممکن قیمت بالابر هیدرولیک مورد نظر شما را به خدمتتان اعلام نماییم. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی بيشتر در خصوص انتخاب نوع بالابر و يا حتى بازديد از محل شما به صورت رايگان انجام خواهد گرفت.

قیمت بالابر هیدرولیکی


سوالات متداول بالابر هیدرولیکی


1- بالابر هیدرولیکی چیست؟


بالابر هیدرولیکی یکی از انواع بالابر می باشد که مکانیزم هیدرولیکی دارد. با توجه به این موضوع، دارای ضریب امنیتی بالایی بوده و یکی از پر فروش ترین انواع بالابر در دنیا می باشد. در این بالابر، از نیروی هیدرولیک استفاده می شود.


2- انواع بالابر هیدرولیکی را نام ببرید.


بالابر هیدرولیکی با کابین، بالابر هیدرولیکی نیم کابین، بالابر هیدرولیکی کفی، بالابر هیدرولیکی نفربر، بالابر هیدرولیکی رستورانی، بالابر هیدرولیکی مغازه، بالابر هیدرولیکی خانگی، بالابر هیدرولیکی ویلچربر، بالابر هیدرولیکی متحرک، بالابر هیدرولیکی فروشگاهی و بالابر هیدرولیکی ساده


3- کاربرد بالابر هیدرولیکی چیست؟


بالابر هیدرولیکی مناسب برای حمل نفر در منازل و حمل بار در فروشگاه ها می باشد. همچنین در کارخانه ها، مغازه ها، انبار ها، ساختمان های مسکونی و تجاری کاربرد دارد. از بالابر هیدرولیک برای انتقال قدرت از جریان سیال پر فشار در لوله ها استفاده می شود.


4- قیمت بالابر هیدرولیکی چگونه تعیین می شود؟


قیمت بالابر هیدرولیک با توجه به نوع بالابر هیدرولیکی، ابعاد بالابر، ارتفاع کاری بالابر، قدرت موتور و محل نصب متفاوت می باشد.