مقالات

بالابر هیدرولیکی خانگی چیست؟

بالابر هیدرولیکی خانگی چیست؟

بالابر هیدرولیکی نوعی بالابر است که در آن از نیروی هیدرولیک استفاده می شود. این بالابر انواع مختلفی دارد. از جمله آن می توان به بالابر هیدرولیکی خانگی، فروشگاهی، انبار، نفربر، ویلچربر، صنعتی و ... اشاره نمود. بالابر هیدرولیکی از پر فروش ترین انواع بالابر در ایران می باشد.

این نوع بالابر فضای کمی اشغال می کند و درصد خرابی ثطعات آن پایین است. بالابر هیدرولیکی از امنیت بالایی برخوردار است و به موتورخانه نیاز ندارد. در سیستم بالابر هیدرولیک از جریان سیال پر فشار در لوله ها برای انتقال قدرت استفاده می شود. دارای طراحی ساده ای می باشد. زیرا از اجزای محرک کمتری در آن استفاده شده، همین طراحی ساده باعث افزایش راندمان این محصول به نسبت دیگر سیستم های مکانیکی موجود شده است. در این مقاله با بالابر هیدرولیکی خانگی آشنا می شویم. با ما همراه باشید.


بالابر هیدرولیکی خانگی چیست؟


بالابر هیدرولیکی خانگی، نوع کوچکی از انواع آسانسور است که در خانه های ویلایی یا آپارتمان های فاقد آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دستگاه متداول ترین نوع بالابر خانگی می باشد. بالابر هیدرولیکی خانگی یکی از انواع بالابر هیدرولیکی ثابت است که برای جابجایی افراد (نفربر) کاربرد دارد. این دستگاه یا همان هوم لیفت، با استفاده از یک جک هیدرولیک و یک دستگاه پاوریونیت عمل می کند.

بالابر هیدرولیکی خانگی چیست؟


انواع بالابر هیدرولیکی خانگی


بالابر هیدرولیکی خانگی را می توان در سه مدل اصلی بالابر هیدرولیکی خانگی با جک مستقیم در زیر، در کنار و جک غیر مستقیم دسته بندی کرد. این دسته بندی با توجه به روش اجرا و نحوه کار گذاشتن جک هیدرولیک صورت می گیرد.


• بالابر هیدرولیکی خانگی با جک هیدرولیک غیرمستقیم


این نوع بالابر، متداول ترین نوع است و می توان گفت عمدتا بالابرهای خانگی با استفاده از سیستم جک در کنار غیرمستقیم مورد استفاده قرار می گیرند. در این نوع بالابر، یک جک هیدرولیک غیرمستقیم با نسبت یک به دو کابین را جابجا می کند. در این مدل، با حرکت هر یک متر جک هیدرولیک، کابین بالابر 2 متر جابجا می شود.


• بالابر هیدرولیکی خانگی با جک مستقیم در کنار


بالابر خانگی هیدرولیکی با جک مستقیم در کنار، کمتر کاربرد دارد. ولی در شرایطی که امکان نصب این سیستم وجود داشته باشد می توان آن را یکی از بهترین گزینه ها از هر نظر دانست. در این نوع یک جک هیدرولیک مستقیم در کنار کابین نصب می شود و نسبت حرکت، یک به یک است.


• بالابر هیدرولیکی خانگی با جک مستقیم در زیر


بالابر هیدرولیکی خانگی با جک مستقیم در زیر، بسیار زیبا و مجلل طراحی می شود. این بالابر با کابین شیشه ای و لوکس با سیستم جک زیر اجرا می گردد. تنها محدودیت و مشکل این سیستم، کنده کاری زیر چاهک برای ایجاد حفره جک در زیر بالابر می باشد.


ساخت بالابر هیدرولیکی خانگی


ساخت بالابر هیدرولیکی خانگی دارای دو بخش است. بخش اول ساخت و تامین تجهیزات و قطعات و بخش دوم اجرا یا نصب آن در محل پروژه می باشد. در بخش اول برخی از قطعات باید مطابق با شرایط، ابعاد و اندازه های ساختمانی محل طراحی و ساخته شوند. این کار طبیعتا زمان بر است و در کارگاه های اختصاصی انجام می شود. بعنوان مثال کابین بالابر، جک و پاوریونیت هیدرولیک در این دسته قطعات هستند. برخی از قطعات مانند ریل، سیم بکسل و … بصورت آماده در انبارها وجود دارند و باید متناسب با نیاز پروژه خریداری شوند. در مرحله آخر تمام قطعات به محل ساختمان حمل شده و دستگاه مونتاژ، نصب و راه اندازی می شود.

ساخت بالابر هیدرولیکی خانگی

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با واحد فروش

تهران، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار ابوالقاسم، خیابان صنوبر سوم، خیابان سیزده آبان، پلاک 22و24