مقالات

بالابر نفربر و بالابر نفر به همراه انواع بالابر نفربر

بالابر نفربر و بالابر نفر به همراه انواع بالابر نفربر

بالابر نفربر ، ماشینی است که برای حمل نفر یا بار و کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد. مکانیزم عملکرد بالابرهای نفربر با جرثقیل ها، لیفتراک ها و بالا کشنده ها متفاوت می باشد. نیروی بالابری در این دستگاه ها با توجه به نوع کاربرد و نیاز مشتری طراحی می گردد. نوع مکانیزم این دستگاه ها به عوامل مختلفی مانند ظرفیت، ایمنی، محیط کاری، نوع کاربرد و قیمت تمام شده دستگاه بستگی دارد.

 

بالابر نفربر 

بالابر نفربر که برای جابه جایی افراد به کار می رود، باید از امنیت بالایی برخوردار باشد. به همین علت معمولا به صورت نیم کابین یا تمام کابین ساخته می شود. بالابرهای نفربر با نام های آسانسور نفربر خانگی یا هیدرولیکی یا بالابر نفر هم شناخته می شوند. 


کاربرد بالابر نفربر


از انواع بالابرهای نفربر جهت کار در ارتفاعات مختلف استفاده می کنند. با کمک بالابر نفربر می توان امور مربوط به خدمات عمومی، شستشو، تعمیرات، نگهداری، رنگ آمیزی، آذین بندی و ... را انجام داد. انواع مختلف بالابر نفربر جهت استفاده شهری، برون شهری و خدماتی مناسب هستند. همچنین برای استفاده های حرفه ای و یدک کشیدن در مسافت های طولانی، در انبارها و فروشگاه ها به کار می روند.

کاربرد بالابر نفربر


امکانات بالابرهای نفربر


از امکانات این بالابرها می توان به سیستم خنک کننده، شیر پارگی، گرمکن روغن، شیر فشار، دکمه هشدار و سوئیچ توقف اضطراری درون کابین، ترموستات حرارتی موتور، سیستم ترمز ایمنی، درب طبقه، درب کابین، سیستم پشتیبان پایین آورنده اضطراری، کلید حد، تراز خودکار دو سویه کف، سیستم قطع برق برای نجات اضطراری، شیر پایین آورنده اضطراری دستی، پاراشوت و شیر سرعت غیر مجاز اشاره کرد.

امکانات بالابر نفربر


انواع بالابر نفربر


بالابر نفربر انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان بالابر نفربر هیدرولیکی، آپارتمانی، برقی، ساختمانی، خانگی و نرده ای را نام برد.


- بالابر نفربر خانگی :

یک نوع بالابر پر طرفدار و کاربردی می باشد و از آن برای جابه جایی سالمندان و افراد ناتوان در منزل استفاده می کنند. این بالابر به شکل تمام کابین یا نیم کابین ساخته می شود و ابعادی بین 80*80 تا 120*120 دارد.

بالابر نفربر خانگی


- بالابر نفربر آپارتمانی :

در آپارتمان ها و ساختمان های چند طبقه که فاقد آسانسور هستند به کار می رود. عملکرد آن مشابه آسانسور است.

بالابر آپارتمانی


- بالابر نفربر نرده ای :

با نام بالابر پله هم شناخته می شود و برای جابه جایی سالمندان و افراد معلول در پله ها مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختار آن صندلی وجود دارد تا فرد بتواند بر روی آن بنشیند.

بالابر نفربر پله


- بالابر نفربر ساختمانی :

در این بالابر شیر پایین آورنده اضطراری دستی و سیستم قطع برق برای نجات اضطراری وجود دارد.

بالابر نفربر ساختمانی


انواع بالابر نفربر از نظر ارتفاع، ظرفیت و کاربرد


1- بالابر قیچی یا آکاردئونی :

از این نوع بالابر در ارتفاع 30-3 متر و برای انجام اموری مانند خدمات عمومی، شستشو، تعمیرات، نگهداری، رنگ آمیزی، آذین بندی و ... در فضاهای باریک استفاده می کنند. از ویژگی های آن می توان به ظرفیت بالا، سطح بزرگ سکو، امکان کار کردن همزمان چند نفر و تکان های کم در ارتفاع اشاره کرد.

بالابر قیچی یا آکاردئونی


2- بالابر مفصلی :

قدرت مانور در این بالابر، به دلیل حرکت مفصلی بازوها بسیار زیاد است. ظرفیت این بالابرها از 200 کیلوگرم به بالا می باشد. می توان از آنها در هر مکانی برای تعمیر، نگهداری و خدمات استفاده کرد. با استفاده از بالابر مفصلی امکان دسترسی به ارتفاعات بین 25-10 متر فراهم می شود.

بالابر مفصلی


3- بالابر تلسکوپی :

با کمک این نوع بالابر می توان به ارتفاعات 100-12 متر دسترسی پیدا کرد. این امر به دلیل حرکت تلسکوپی بازوهای آن است. قدرت مانور بالابر تلسکوپی کمتر از انواع مفصلی می باشد. ظرفیت آن بین 450-200 کیلوگرم می باشد. اما در مدل های خاص تا 1000 کیلوگرم هم می رسد.

بالابر تلسکوپی


4- بالابر مفصلی – تلسکوپی :

در ساختار آنها دو بازو وجود دارد که یکی به صورت مفصلی و دیگری تلسکوپی حرکت می کنند. این امر باعث شده تا قدرت مانور آن نسبت به انواع تلسکوپی و مفصلی بیشتر باشد. ظرفیت بالابر مفصلی- تلسکوپی بین 450- 200 کیلوگرم است. این بالابر امکان دسترسی به ارتفاعات 45-14 متر را فراهم می کند.

بالابر مفصلی- تلسکوپی


5- بالابر خودرویی/ کامیونی :

این نوع بالابر از طریق نصب بالابرهای بوم لیفت مفصلی، تلسکوپی، مفصلی -تلسکوپی و یا بالابرهای قیچی روی خودروهای باری ساخته می شود. کاربرد آن در مسافت های طولانی، برای استفاده شهری، برون شهری و خدماتی می باشد. با استفاده از این بالابرها امکان دسترسی به ارتفاع 100-10 متر فراهم می شود.

بالابر خودرویی- کامیونی


6- بالابر قابل یدک :

دارای قابلیت های چندگانه ای است و می توان از آن برای دسترسی به ارتفاع 22-5 متر استفاده کرد. همچنین به عنوان گزینه ای مناسب برای استفاده های حرفه ای و یدک کشیدن در مسافت های طولانی محسوب می شود. از انواع آن می توان به تلسکوپی، مفصلی، مفصلی- تلسکوپی و آکاردئونی اشاره کرد. ظرفیت بالابر قابل یدک بین 400-200 کیلوگرم می باشد.

بالابر قابل یدک


7- بالابر ریلی دستی :

این بالابرها دارای وزن و حجم کمی هستند و برای محیط های داخلی با سطح هموار به کار می روند. بالابر تک ریل الکتریکی بسیار سبک است و قیمت پایینی دارد. از ویژگی های این بالابر می توان به ظرفیت کمتر، تکان های زیاد، ارتفاع بسته بیشتر و عمر کمتر اشاره کرد. این بالابر برای ارتفاعات بین 14-7 متر مورد استفاده قرار می گیرد. جهت استفاده در ارتفاعات بیشتر می توان از انواع 2 و 4 ریل آن استفاده نمود. این بالابرها نوسانات کمتر و سکوی کار بزرگتری دارند.

بالابر ریلی- دستی


8- بالابر عمودبر :

از این بالابر برای مکان هایی که دسترسی سختی دارند استفاده می شود. ارتفاع صعود آنها بین 10-6 متر می باشد. بالابر عمودبر بیشتر برای کارهای تعمیر و نگهداری و استفاده در انبارها و فروشگاه ها به کار می رود. در محیط های داخلی و خارجی می توان از آن استفاده کرد.

بالابر عمودبر


9- بالابر عنکبوتی :

قابلیت کار در ارتفاع با استفاده از این بالابر به صورت قابل توجهی افزایش می یابد. بالابر عنکبوتی نیاز به فضای زیادی ندارد. جک های جانبی این بالابر دارای طراحی ویژه ای هستند. به همین علت می توان از آن تا شیب های 40 درجه استفاده کرد.

بالابر عنکبوتی


10- لیفتراک تلسکوپی :

از ویژگی های این دستگاه می توان به پایداری زیاد، قابلیت استفاده آسان، انعطاف عملیاتی، پیشرفت و دقت آن اشاره کرد.

لیفتراک تلسکوپی


خدمات شرکت برج بالابر


این شرکت در زمینه ساخت، نصب، تعمیر و فروش انواع بالابر فعالیت می کند. بالابرهایی که توسط مجموعه برج بالابر ساخته می شوند از کیفیت، امکانات و قیمت مناسبی برخوردار هستند.

بالابر نفر


نصب بالابر نفربر


یکی از خدمات شرکت برج بالابر نصب انواع بالابر نفربر می باشد. در صورت تماس با این شرکت، کارشناسان نصب به محل اعزام می شوند. آنها در ابتدا محل نصب بالابر را بررسی و اندازه گیری می کنند. سپس با توجه به سلیقه مشتری اقدام به ساخت بالابر می نمایند. پس از ساخت بالابر نفربر در جهت نصب و راه اندازی آن اقدام می نمایند.

نصب بالابر نفربر


فروش بالابر نفربر


یکی دیگر از فعالیت های شرکت برج بالابر، فروش انواع بالابر می باشد. این شرکت با تکیه بر دانش و مهارت پرسنل خود، بالابرهایی با کیفیت را آماده می کند. پروسه ساخت بالابرها متفاوت می باشد و این مدت به نوع و ابعاد بالابر بستگی دارد.

فروش بالابر نفربر


قیمت بالابر نفربر


قیمت بالابر نفربر با توجه به فاکتورهایی مانند ابعاد و ظرفیت بالابر نفربر، ابعاد و جنس کابین، ارتفاع بالابر نفربر، نوع موتور و تجهیزات ایمنی، امکانات بالابر و محل نصب آن تعیین می شود.

قیمت بالابر نفربر


سوالات متداول

1- بالابر نفربر چیست؟
بالابر نفربر، ماشینی است که برای حمل نفر یا بار و کار در ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرد

2- بالابر نفربر چه کاربردی دارد؟
از انواع بالابرهای نفربر جهت کار در ارتفاعات مختلف استفاده می کنند. با کمک بالابر نفربر می توان امور مربوط به خدمات عمومی، شستشو، تعمیرات، نگهداری، رنگ آمیزی، آذین بندی و ... را انجام داد. انواع مختلف بالابر نفربر جهت استفاده شهری، برون شهری و خدماتی مناسب هستند. همچنین برای استفاده های حرفه ای و یدک کشیدن در مسافت های طولانی، در انبارها و فروشگاه ها به کار می روند.

3- قیمت بالابر نفربر چقدر است؟
قیمت بالابر نفربر با توجه به فاکتورهایی مانند ابعاد و ظرفیت بالابر نفربر، ابعاد و جنس کابین، ارتفاع بالابر نفربر، نوع موتور و تجهیزات ایمنی، امکانات بالابر و محل نصب آن تعیین می شود.

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با واحد فروش

تهران، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار ابوالقاسم، خیابان صنوبر سوم، خیابان سیزده آبان، پلاک 22و24