مقالات

بالابر فروشگاهی چگونه کار می کند؟

بالابر فروشگاهی چگونه کار می کند؟

بالابر فروشگاهی چگونه کار می کند؟ بالابر فروشگاهی یک نوع بالابر هیدرولیکی می باشد که برای بلند کردن و جابه جایی اشیا و انسان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بالابر در فروشگاه ها و مغازه های زیادی به کار می رود. با کمک آن، فرایند کار و جابه جایی کالاها به راحتی و با سرعت بیشتری انجام می شود.

در گذشته، این نوع بالابر وجود نداشت و افراد مجبور بودند تا وقت و هزینه ی زیادی صرف جابه جایی کالا در فروشگاه یا مغازه نمایند. اما امروزه، صاحبان فروشگاه ها و مغازه داران، بالابرهای فروشگاهی را جایگزین نیروی انسانی کرده اند.


بالابر فروشگاه هیدرولیکی چیست ؟

بالابرهای فروشگاهی هیدرولیکی دارای یک مکانیسم هیدرولیکی هستند. این نوع بالابرها، انعطاف پذیر می باشند و ضریب امنیت بالایی دارند. طراحی ساده ی بالابرهای هیدرولیکی فروشگاهی موجب استقبال از این نوع بالابر شده است.


اجزای مهم بالابرهای فروشگاهی

بالابرهای فروشگاهی از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند. مهم ترین اجزای بالابرهای فروشگاهی شامل گیربکس، دینام، شاسی، قرقره (وینچ)، میکروسوئیچ و سیم بکسل اشاره کرد.

اجزای مهم بالابرهای فروشگاهی


- دینام یا الکتروموتور :

نوع الکتروموتور بالابرهای فروشگاهی به ارتفاع و ظرفیت حمل بار بستگی دارد.


- شاسی :

یکی از قسمت های اصلی بالابرهای فروشگاهی یا مغازه، شاسی آن است. این بخش مقاومت و استحکام زیادی دارد.


- قرقره (وینچ):

قرقره یا وینچ برای جمع کردن و هدایت سیم بکسل به کار می رود.


- میکروسوئیچ :

این قسمت در انتهای شاسی بالابر نصب می گردد. وجود میکروسوئیچ باعث می شود تا شاسی به کف بالابر برخورد نکند. میکروسوئیچ نقش مهمی در قطع و وصل شدن بالابر و افزایش ایمنی آن دارد.


- سیم بکسل :

نام دیگر آن طناب فلزی است و در انواع بالابر و جرثقیل وجود دارد. این قسمت برای بلند کردن و جابه جایی بارهای سنگین به کار می رود.


ابعاد استاندارد بالابرهای فروشگاهی

ابعاد استاندارد بالابر فروشگاهی 90*90 است. اما مشتریان عزیز می توانند ابعاد موردنظر خود را سفارش دهند تا بالابر بر اساس آن ساخته شود.

 

کاربرد بالابر فروشگاهی

بالابر فروشگاهی کاربردهای مختلفی دارد و برای جابه جایی قطعات صنعتی، کالاهای سنگین، مواد غذایی، انسان و ... به کار می رود. بسیاری از صاحبان فروشگاه ها و مغازه ها برای سرعت بخشیدن به کارهای خود از این نوع بالابر استفاده می کنند.


مزایای استفاده از بالابر فروشگاهی


بالابرهای فروشگاهی امنیت بالایی دارند و برای مدت طولانی می توان از آنها استفاده کرد. از مزایای دیگر این نوع بالابر می توان به سیستم فرود اضطراری، حرکت نرم، زیبایی، سیستم ایمنی و نگهداری آسان آنها اشاره کرد. ضمن اینکه، امکان نصب بالابرهای فروشگاهی در فضاهای کوچک و محدود هم وجود دارد. عدم نیاز به برق 3 فاز و حداقل مقدار تخریب و بنایی از دیگر مزایای نصب این نوع بالابر می باشند. در صورت نیاز هم می توان محل بالابر فروشگاهی را تغییر داد.

مزایای استفاده از بالابر فروشگاهی


روش نصب بالابر فروشگاهی

برای نصب بالابر نیاز است مراحل زیر طی شود.
- بازدید از محل فروشگاه
- انتخاب مکان مناسب برای نصب بالابر
اگر فضای مناسب و کافی در گوشه ای از فروشگاه یا بالکن وجود داشته باشد، برای نصب بالابر انتخاب می شود. اما در فروشگاه هایی که این فضا وجود ندارد، باید بخشی از فروشگاه را برای نصب بالابر تخریب نمود. به این صورت می توان یک فضای مناسب برای بالابر ایجاد کرد.
- ساخت بالابر با توجه به نوع فعالیت فروشگاه و حداکثر باری که باید جابه جا شود.
بالابر های فروشگاهی با توجه به نیازهای هر فروشگاه، در ابعاد استاندارد شخصی سازی می شوند.
- نصب بالابر توسط کارشناسان
- آموزش نحوه استفاده از بالابر فروشگاهی
- عملیات نگهداری و تعمیر بالابرهای فروشگاهی توسط تکنسین های شرکت انجام می شوند. سرویس دوره ای بالابر فروشگاهی و بررسی وضعیت آن می تواند به عملکرد بهتر بالابر کمک کند.
متخصصین و تکنسین های شرکت در سرویس دوره ای بالابر، وضعیت سیم بکسل، ریل های بالابر و قسمت های مختلف را مورد بررسی قرار می دهند. سیم بکسل نباید تاب خورده یاشکسته باشد. در غیر این صورت ممکن است باعث بروز حوادث فاجعه آمیز شود. ریل های بالابر نباید زنگ زده باشند. ریل هایی که دچار خوردگی و زنگ زدگی هستند، عملکرد درستی ندارند. سرویس بالابر باید هر 6 ماه یک بار انجام شود. یکی از نکات مهم در سرویس بالابر، توجه به نوسانات برقی است. تکنسین های شرکت بالابر، وضعیت دستگاه را از نظر نوسانات برقی کنترل می کنند. در صورت وجود این مشکل، برای حل آن اقدامات لازم را انجام می دهند.
نکته : هرگز در زیر بالابر قرار نگیرید. در زمان بروز هر گونه مشکل بهتر است متخصصین کمک بگیرید تا مسئله به صورت اصولی حل شود.


بالابر فروشگاهی چگونه کار می کند ؟

بالابرهای فروشگاهی اغلب دارای یک صفحه تخت مخصوص جابجایی افراد و وسایل هستند. با ریموتی که کنار بالابر نصب می شود، به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند. می توان از بالابر فروشگاهی برای چیدن اجناس و وسایلی استفاده کرد که در ارتفاع یا زیر زمین قرار دارند. بالابرهای فروشگاهی جزو بالابرهای هیدرولیکی می باشد که دارای یک موتور قدرتمند است. اکثر بالابرها با برق سه فاز کار می کنند. اما بالابرهای فروشگاهی( هیدرولیکی ) با برق تک فاز به راحتی کار می کند.

بالابر فروشگاهی چگونه کار می کند ؟


قیمت بالابر هیدرولیکی

بالابرهای فروشگاهی هم نوعی از بالابر هیدرولیکی می باشند. عوامل مختلفی مانند ارتفاع، نوع کاربری، مواد اولیه به کار رفته در ساخت بالابر، وزن قابل حمل، برند و ... بر روی قیمت بالابر تاثیر دارند.


نتیجه گیری

بالابرهای فروشگاهی نقش بسزایی در جابه جایی افراد و کالاها دارند. این دستگاه، گزینه ی مناسبی برای جابه جایی کالاهای سنگین و حجیم در فروشگاه ها می باشد.

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با واحد فروش

تهران، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار ابوالقاسم، خیابان صنوبر سوم، خیابان سیزده آبان، پلاک 22و24