بالابر سوله

بالابر سوله

بالابر سوله یکی از تجهیزاتی است که برای بالا بردن و رساندن نیروی کار، ابزار یا وسایل به ارتفاع استفاده می شود. این بالابر، امنیت شما و لوازم را تا حد زیادی تامین می کند. بالابر یکی از مهمترین وسایلی است که برای پیشبرد کار خود به آن نیاز می باشد. این محصول دارای انواع مختلفی بوده

که هر کدام ویژگی و کاربرد مخصوص خود را دارند. در این مقاله به بالابر سوله می پردازیم. با ما همراه باشید.


بالابر سوله


بالابر سوله نوعی بالابر با طراحی جدید است. این وسیله کاربردی می باشد و برای بالا بردن و رساندن نیروی کار، وسایل و ابزار به ارتفاع از آن استفاده می شود. کل بدنه بالابر سوله با مواد آلومینیومی ساخته شده که مقاومت بالایی دارد. مقاومت این بدنه، از انحراف و نوسان سکو جلوگیری می کند. حین کار در ارتفاع از اهمیت بالایی برخوردار است. بالابر سوله، امنیت کارکنان، وسایل و ابزار را به خوبی تامین می نماید.

بالابر سوله


انواع بالابر سوله


بالابر سوله به دو نوع هوایی و قیچی تقسیم می شود. هر کدام از این بالابرها، ویژگی و کاربرد مخصوص به خود را دارند. از این بالابرها در ارتفاع استفاده می شود. بالابر سوله هوایی و قیچی، دستگاه ایمنی پرسنل را بهبود می بخشند و احتمال تصادف را تا حد زیادی کاهش می دهند.


1- بالابر هوایی


این نوع بالابر سوله شامل هر نوع سکوی کار مرتفع است که می تواند به صورت عمودی و افقی جابجا شود. بالابر هوایی برای دسترسی افراد و تجهیزات به مناطق مرتفع مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بالابر مانند یک جرثقیل کار می نماید و از یک ستون بلند و منفرد برای نگه داشتن سکو استفاده می کند. ویژگی ها و قابلیت های بالابر هوایی از نوع قیچی بیشتر می باشد.

بالابر هوایی


2- بالابر قیچی


بالابر قیچی یک سکوی کاری متحرک است که فقط در جهت بالا و پایین جابجا می شود. این محصول انواع مختلفی دارد که برخی از آنها با نیروی بالابر کار می کنند و برخی دیگر به صورت هیدرولیکی یا پنوماتیک عمل می نمایند. بالابر سوله قیچی، برد حرکتی محدودی دارد اما در شکل ها و اندازه های مختلفی ساخته می شود. به همین دلیل می توان از این بالابر در هر مکانی استفاده نمود. بالابر قیچی جایگزین مناسبی برای نردبان ها و داربست ها می باشد. این دستگاه بیشتر در محیط های تولیدی و صنعتی کاربرد دارد.
برای نگهداری و ساخت و ساز ساختمان، کار بر روی خطوط برق و تلفن، شستشوی پنجره ها، رنگ آمیزی، باغداری و مراقبت از درختان، تعمیر و تعویض تابلو از بالابر سوله قیچی استفاده می شود.

بالابر قیچی


مزایای بالابر سوله


1- برخی از بالابرهای سوله را می توان جمع نمود. این بالابرها فضای کمی را اشغال می کنند.
2- بالابر سوله جایگزین مناسبی برای پله و آسانسور می باشد. همچنین از آن می توان به عنوان نردبان و داربست نیز استفاده نمود.
3- این محصول در اندازه ها و شکل های مختلف تولید می شود.
4- جابجایی بالابر، وسایل و پرسنل از محلی به محل دیگر، بسیار آسان است.
5- کار با بالابر سوله راحت می باشد. به همین دلیل باعث کاهش خستگی کارکنان می شود. در نتیجه به بهره وری، بیشتر کمک می کند.
6- بالابر سوله ساختاری فشرده و کاربردهای گسترده ای دارد.
7- حمل و نگهداری بالابر سوله آسان می باشد.
8- از این محصول می توان در محل هایی که مانع دارند نیز استفاده نمود.


کاربرد بالابر سوله


از بالابر سوله برای نصب، نگهداری و نظافت تجهیزات در ساختمان ‌های بزرگ مانند کارخانه‌ ها، هتل ‌ها، فرودگاه ‌ها، ایستگاه‌ ها و استادیوم ‌ها استفاده می ‌شود. همچنین در راهرو‌های باریک و محیط‌ های شلوغ کارخانه بسیار کاربردی می باشد. بالابر سوله نوعی دکل است که ایمنی عملیات را تضمین می ‌کند، کارآیی را بهبود می ‌بخشد و کار سریع و راحت پیش می ‌رود.
این بالابر را که با نام های سکوی کار هوایی یا مرتفع هم می شناسند، برای دسترسی ایمن به ارتفاعات بسیار مناسب می باشد.

1000 کاراکتر باقیمانده است