مشخصات و مزایای بالابر باری

مشخصات و مزایای بالابر باری

مشخصات و مزایای بالابر باری ، یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از بالابرهای باری حمل آسان اشیا و تجهیزات است. از این بالابرها در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از بالابرهای باری سرعت جابه جایی و ارائه ی خدمات بیشتر می شود. جابه جایی و حمل و نقل وسیله ها با استفاده از بالابرهای باری کارها را آسان می کند. به این صورت فشار بار دیگر بر روی افراد و کارگران نخواهد بود.

 

مشخصات و مزایای بالابر باری 

همچنین با این کار احتمال ایجاد آسیب یا بروز حادثه کمتر خواهد شد. بالابرهای باری سرعت انجام کارها را بیشتر می کنند. در نتیجه ی این کار کارایی بالا می رود و اتلاف وقت کم می شود. بالابرهای باری تحمل زیادی در مقابل فشارهای زیاد دارند. در این وسایل بازدیدهای دوره ای و به موقع بسیار اهمیت دارد.
بالابرها به دو دسته ی اصلی بالابر نفر بر و بالابر باربر تقسیم می شوند. از این بالابرها در بسیاری از ساختمان ها نیز استفاده می شود. البته بنا به دلایل مختلفی در بسیاری از ساختمان ها فقط از بالابرهای نفر بر استفاده می شود. بالابر نفر محدودیت ظرفیت، ارتفاع و مسائل ایمنی دارد. بر این اساس این بالابرها برای حمل و جابه جایی وسایل و اجسام مناسب نمی باشند. در طرف مقابل بالابرهای باری یا باربر قرار دارند که در ساختمان های زیادی به کار گرفته می شوند. این بالابرها بسیار کارآمد هستند و به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند اجسام سنگین را جابه جا کنند. این نوع از بالابرها بسیار مقاوم ساخته می شوند و درهای بزرگی دارند. کابین ها نیز با ارتفاع بلند ساخته می شوند تا به راحتی بتوان بار و اثاثیه را جابه جا نمود.
بیشتر آسانسورهای باری یک جایگاه از نوع برزنت دارند. این جایگاه با هدف حفاظت از تزئینات ساخته می شود. به این ترتیب می توان جلوی آسیب به کابین و خرابی را گرفت. طراحی مدل بالابرهای باری طوری است که اگر تعادل داخل کابین رعایت نشود مشکلی ایجاد نخواهد شد. حتی در صورت وجود اختلاف وزن بین وجوه مختلف کابین کارکرد آن دچار اختلال نمی شود.
درباره ی کابین بالابرهای باری باید اشاره کنیم که این کابین ها نسبت به بالابرهای معمولی بلندتر ساخته می شوند. با این کار افراد راحت می توانند اجسام و وسیله ها را داخل آن جای دهند. انتقال وسایل به این طریق بدون ایجاد برخورد باد سقف بالابر صورت می گیرد. عرض در نظر گرفته شده برای درهای بالابر نیز بیشتر از عرض در بالابرهای معمولی می باشد. به این طریق جابه جایی و حمل بار راحت تر انجام خواهد شد. در بسیاری از کابین های بالابرهای باری یک کلید روی شستی کابین در نظر گرفته می شود. به این کلید در اصطلاح کلید آلفا می گویند. این کلید در زمان بارگیری یا جابه جا کردن بار به باز و بسته شدن در (به صورت دستی) کمک می کند. به این طریق دیگر نیازی به گرفتن چشمی یا گذاشتن چیزی برای باز نگه داشتن در نیست. با این کار سرعت جابه جایی بالا می رود.

مشخصات و مزایای بالابر باری

تفاوت بالابرهای نفر بر با بالابرهای باری

بالابرهای باری از نظر طراحی و نصب با بالابرهای نفربر تفاوت دارند. سیستم ایمنی امنیت زیادی نسبت به بالابر نفربر دارند. به این معنی که بالابرهای باری سیستم ایمنی ترمز و توانایی حمل با امنیت زیادی دارند. در مورد بالابرهای نفربر بررسی ها و بازرسی های سخت گیرانه ای انجام می شود. این نوع از بالابرها نیاز به تایید و گواهی استاندارد دارند.
بالابرهای باری از نظر تحمل وزن نیز با بالابرهای نفربر متفاوت هستند. در بالابرهای باری از سیم بکس با قطر زیاد استفاده می شود. موتور بالابرهای باری بسیار قوی است و در نتیجه تابلوی فرمان هم ظرفیت بالایی دارد. در بالابرهای باری که هیدرولیک هستند از جک هایی استفاده می شود. این جک ها مستقیم از زیر یا از بغل قرار می گیرند. در جک های مستقیم از زیر سیم بکسل وجود ندارد. همچنین نیازی به سیستم ترمز ایمنی نیست. اما یک سری چاهک عمیق باید حفر شود.
بالابرهای باری زیر مجموعه هایی دارند. این زیر مجموعه ها مربوط به بالابرهای حمل مصالح یا نفر و بالابرهای مخصوص حمل بار می شوند. دسته ی اول در ساختمان های در حال ساخت یا ساختمان های بالای 25 طبقه به کار می رود. این بالابرها کابین های ساده دارند و قابلیت جابه جایی و حمل افراد یا مصالح و بار تا ظرفیت 5 هزار کیلوگرم را دارند. همچنین این بالابرها قابلیت جابه جایی در پروژه های مختلف و مشابه داشته و نیازی به اوپراتور و ایمنی برای فرد ندارند. در نوع دوم که بالابرهای مخصوص حمل بار می باشد فقط بار جابه جا خواهد شد. این بالابرها نیاز به ایمنی نفر ندارند. از این بالابرها بیشتر در کارگاه های ساختمانی در حال ساخت استفاده می شود. به این ترتیب حمل وسایل و ابزارها، دستگاه ها و بار به راحتی انجام خواهد شد.

تفاوت بالابر نفربر و بالابر باری

سخن پایانی

یکی از وسایل بسیار پر کاربرد برای بارها استفاده از بالابرها است. این بالابرها بسیار مقاوم بوده و حجم زیادی را می توانند جابه جا نمایند. از این وسایل در ساختمان های بزرگ یا در حال ساخت بسیار استفاده می شود. بالابرهای باری به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توانند اجسام، وسایل، اثاث و هر نوع باری را جابه جا نمایند. در این متن سعی کردیم به اختصار مزایای این بالابرها را بیاوریم.

 

چاپ   ایمیل

1000 کاراکتر باقیمانده است


تماس با واحد فروش

تهران، اتوبان آزادگان، احمدآباد مستوفی، بلوار ابوالقاسم، خیابان صنوبر سوم، خیابان سیزده آبان، پلاک 22و24